Sukūrėme „Goindex“, nes Lietuvoje pasigedome aiškaus sprendimo kaupti pensijai

2022.09.20
Jonas Iržikevičius, „Goindex“ vadovas ir vienas iš bendraįkūrėjų pasakoja, kad sukurti pensijų kaupimo bendrovę kilo idėja iš rinkoje matomos problematikos: „Iki šiol pasigedome rinkoje paprastų, aiškių ir pigiai kaupiančiajam kainuojančių pensijų fondų, kur norėtume patys kaupti pensijai.“

 

Įmonės įkūrėjai stebėjo, kaip analogiški indeksiniai pensijų fondai Latvijoje ir Estijoje sulaukia didelio klientų susidomėjimo. „Pasyviai valdomi indeksiniai fondai yra pigesni ir paprastesni, o ilguoju laikotarpiu, tikėtina, pasieks geresnį rezultatą kaupiančiajam negu aktyviai valdomi fondai,“ – sako Jonas.

Tradiciniai fondai daugeliu atveju bando atspėti, kurios akcijos ar obligacijos bus pelningiausios ateityje ir kada geriausiai jas pirkti bei parduoti. Tai vadinama aktyviu investicijų valdymu ir taip valdomi dauguma iki šiol veikusių Lietuvos pensijų fondų.

Tokiu būdu fondų valdytojai siekia įveikti rinką, t. y. uždirbti daugiau negu visa rinka, kurioje jie investuoja. Deja, istoriniai rezultatai aiškiai rodo, kad beveik visi aktyviai valdomi fondai per ilgą laikotarpį atsilieka nuo rinkos į kurią jie investuoja. „Goindex“ siūlo nebandyti aplenkti rinkos ir sutaupyti investavimo kaštus kaupiančiajam.

„Goindex“ bendrovės tikslas – pasiūlyti kaupiantiesiems paprastą, skaidrų ir pigesnį sprendimą kaupti II ir III pensijų pakopose. Įmonės įkūrėjas teigia, kad „Goindex“ visą dėmesį telkia tik į pensijų fondų valdymą, dėl to sieks, kad jų klientai rinktųsi sprendimus, atitinkančius jų asmeninius poreikius ir situaciją.

„Investavimas į indeksinius fondus jau seniai laikomas vienu iš protingiausių ir efektyviausių ilgalaikių investavimo strategijų. Istoriškai indekso fondai lenkia kitų tipų fondus, kuriuos aktyviai valdo geriausios investicinės įmonės. Žymiausi pasaulio investuotojai ir ekonomistai pritaria būtent tokiai investavimo strategijai. Tuo tikime ir mes, todėl kviečiu jus jungtis prie „Goindex“ klientų rato,“ – sako Jonas Iržikevičius.

Goindex – teisingi sprendimai užtikrintai ateičiai

Tapkite Goindex klientais!

Tapti Goindex klientu paprasta – užtruksite vos 5-7 minutes.

This site is registered on wpml.org as a development site.