fbpx

Ar saugu savo pensiją kaupti Goindex pensijų kaupimo bendrovėje?

2022.10.21
Goindex, UAB („Goindex“) yra licencijuota Pensijų kaupimo bendrovė – pensijų fondų valdymo įmonė, veikianti pagal Papildomo savanoriško pensijų kaupimo įstatymą, turinti Lietuvos banko, kaip priežiūros institucijos, išduotą licenciją Lietuvos Respublikos teritorijoje užsiimti pensijų kaupimo veikla. Tokiu būdu užtikrinama, kad tik bendrovės, atitinkančios griežčiausius keliamus saugumo, kapitalo pakankamumo ir kompetencijos reikalavimus gali užsiimti pensijų fondų valdymo veikla.

 

 

Ar kaupiamos gyventojų pensijų lėšos „Goindex“ yra saugios ir kas atsitiktų, jei pensijų fondų valdytojas taptų nemokus?

Kaip ir numato įstatymai, visos „Goindex“ klientų kaupiamos lėšos II ir III pakopos pensijų fonduose yra atskirtos nuo „Goindex“ pensijų kaupimo bendrovės turto ir saugomos depozitoriume, t. y. „Goindex“ fondų atveju – AB SEB banke. Turto atskyrimas yra viena iš svarbiausių pensijų fondų dalyvių kaupiamų lėšų saugumo garantijų. Kiekviena operacija atliekama su pensijų fondų turtu privalo būti patikrinta ir patvirtinta ne tik pensijų kaupimo bendrovės atsakingų darbuotojų, bet ir depozitoriumo darbuotojų. Lietuvos Respublikos įstatymai numato, kad net ir tuo atveju, jei kartais nutiktų taip, kad pensijų fondų valdytojas nutrauktų veiklą (dėl nemokumo-bankroto, likvidavimo ar reorganizavimo), pensijų fondų dalyvių sukauptoms lėšoms tai jokios įtakos neturėtų – jos būtų perduotos valdyti kitam pensijų fondų valdytojui. Kiekvienas dalyvis galėtų pasirinkti kitą pensijų kaupimo bendrovę, į kurią būtų pervestos visos pensijų fonde dalyvio sukauptos lėšos.

Ar kaupti lėšas kitose pensijų kaupimo bendrovės yra saugiau?

Lietuvos įstatymai ir Lietuvos banko, kaip priežiūros institucijos, taikomi reikalavimai yra identiški visoms pensijų kaupimo bendrovėms, veikiančioms Lietuvoje. 2022-05-24 Lietuvos banko „Goindex“ suteikta licencija užsiimti II ir III pakopos pensijų fondų valdymo veikla užtikrina, kad „Goindex“ yra pasiruošusi ir atitinka visus teisės aktuose numatytus bei keliamus veiklos reikalavimus pensijų fondų valdytojui. Todėl kaupti pensijas „Goindex“ yra lygiai taip pat saugu kaip ir kitose pensijų kaupimo bendrovėse.

„Goindex“ vadovų ir investicijų valdytojų komanda suformuota iš ilgą patirtį sukaupusių finansų rinkos profesionalų, kurie ne vienerius metus dirbo didžiuosiuose šalies bankuose ir kitose finansų įstaigose, taip pat dauguma iš jų yra licencijuoti Investicijų patarėjai arba turi generalines finansų maklerių licencijas.

Ar patikimai investuojamos pensijų fondų lėšos?

„Goindex“ pensijų fondų lėšos investuojamos laikantis visų pensijų kaupimo veiklą reglamentuojančiuose įstatymuose numatytų investicijų paskirstymo ir ribojimo reikalavimų. Investicijos diversifikuojamos viso pasaulio rinkoje – tai investuojamas lėšas apsaugo nuo prastų pavienių investicijų. Investiciniams instrumentams taikomi itin aukšti atrankos kriterijai – taip pašalinama nepatikimų investicijų rizika.

!

Goindex licencijos duomenys ir kita susijusi informacija pateikiami Lietuvos banko interneto svetainėje.

Goindex – teisingi sprendimai užtikrintai ateičiai

Tapkite Goindex klientais!

Tapti Goindex klientu paprasta – užtruksite vos 5-7 minutes.

 • Pensijų fondas

  II pakopos pensijų fondas

  III pakopos pensijos fondas

  Darbdavio pensija

  Kaip kaupti pensijai

  Mano pensijos fondas

This site is registered on wpml.org as a development site.