fbpx
Apie mus

Apie mus

Mūsų istorija

Goindex – pirmoji Lietuvoje pensijų fondų valdymo įmonė, kuri savo veikloje visą dėmesį telkia tik į pensijų fondų veiklą ir siūlo tik iš indeksinių fondų sudarytus II ir III pakopų pensijų fondus.

Sėkmingai startavę ir sparčiai savo klientų ratą auginantys analogiškų pensijų kaupimo bendrovių pavyzdžiai Latvijoje ir Estijoje įkvėpė ir mus Lietuvos rinkoje taip pat pasiūlyti šią laiko patikrintą ilgalaikio investavimo strategiją.

Siekiame būti paprastai suprantami, skaidrūs, patikimi ir siekiantys geriausių ilgalaikių rezultatų partneriai savo klientų ateities finansinei gerovei užtikrinti.

Kuo skiriasi indeksiniai ir aktyviai valdomi fondai?

Lietuvos pensijų fondai yra valdomi taikant aktyvų investicijų valdymą (II pakopoje visi fondai aktyviai valdomi, III pakopoje – didžioji dalis). Tokiu būdu fondų valdytojai siekia įveikti rinką, t. y. uždirbti daugiau negu visa rinka, kurioje jie investuoja. Deja, istoriniai rezultatai rodo, kad beveik visi aktyviai valdomi fondai per ilgą laikotarpį atsilieka nuo rinkos grąžos į kurią jie investuoja. O fondų valdymo mokesčiai daugeliu atveju būna didesni negu pasyviai valdomų indeksinių fondų atveju.

Tyrimai rodo, kad net ir vienoje labiausiai pažengusių rinkų – JAV – per ilgesnį laikotarpį rinka galiausiai aplenkia aktyviai valdomus fondus. Per pastaruosius 10 metų tik mažiau nei vienas iš penkių aktyviai valdomų fondų sugebėjo uždirbti daugiau negu rinka, o per 20 metų – tik vienas iš beveik dvidešimties.

Nuo pat pirmųjų indeksinių fondų atsiradimo (prieš 40-50 metų) iki šių dienų visame pasaulyje tendencija yra ta pati – indeksiniai pasyvaus investavimo fondai ilgalaikiais rezultatais lenkia aktyviai valdomus fondus.

Kadangi indeksiniai fondai atkartoja rinkos indeksus, jų sudėtis yra aiški ir skaidri ir kinta labai retai. Tuo metu aktyviai valdomų fondų sudėties informaciją dažnai sunku surasti, ji nuolat keičiasi, o aktyviai valdomų fondų valdytojų priimti investiciniai sprendimai ne visada pasiteisina.

Tapkite Goindex klientais!

Tapti Goindex klientu paprasta – užtruksite vos 5-7 minutes.

 • Pensijų fondas

  II pakopos pensijų fondas

  III pakopos pensijos fondas

  Darbdavio pensija

  Kaip kaupti pensijai

  Mano pensijos fondas

This site is registered on wpml.org as a development site.